Disainiajakiri
Disainiajakiri
Show Tuba

Origami Ark

Show Tuba Origami kaar ehk Sun Show nahapaviljon on Sansho nahast valmistamise müügisalong Himeji linnas Jaapanis. Väljakutse oli luua ruum, mis oleks võimeline näitama üle 3000 toote väga vaoshoitud piirkonnas, ja panema kliendi müügisalongi külastades mõistma tohutut tootevalikut. Origami kaar kasutab 83 väikest ühikut suurusega 1,5x1,5x2 m3, mis on kombineeritud ebakorrapäraselt, et luua suur kolmemõõtmeline labürint.

BĂĽroohoone

The PolyCuboid

Büroohoone PolyCuboid on uus peakontor TIA-le, mis pakub kindlustusteenuseid. Esimese korruse kujundasid saidi piirid ja 700mm läbimõõduga veetoru, mis ületab platsi maa-alust, piirates vundamendi ruumi. Metalliline struktuur lahustub kompositsiooni mitmekesistes plokkides. Sambad ja talad kaovad kosmose süntaksist, projitseerides objekti mulje, välistades samal ajal ka hoone mulje. Mahuline kujundus on inspireeritud TIA logost, mis muudab hoone ise ettevõtet tähistavaks ikooniks.

Kool

Kawaii : Cute

Kool Naabruses asuvate tütarlaste keskkoolide ümbritsetud Toshini satelliidi ettevalmistamise kool kasutab ära oma strateegilist asukohta hõivatud kaubatänaval, et näidata ainulaadset hariduslikku kujundust. Sobitades mugavust raskete õpingute jaoks ja lõõgastavat õhkkonda, reklaamib kujundus kasutajate naiselikku olemust ja pakub alternatiivset materialiseerumist abstraktsele Kawaii kontseptsioonile, mida koolitüdrukud enamasti kasutavad. Selle kooli kimpude ja klasside ruumid on kaheksanurkse viilkatusega katusemaja kuju, nagu on illustreeritud laste pildiraamatus.

Uroloogiakliinik

The Panelarium

Uroloogiakliinik Panelaarium on dr Matsubara uus kliiniku ruum, mis on üks vähestest kirurgidest, kes on saanud loa kasutada da Vinci robotoperatsioonisüsteeme. Kujundus on inspireeritud digitaalsest maailmast. Binaarsüsteemi komponendid 0 ja 1 interpoleeriti valges ruumis ja need hõlmasid paneelid, mis väljusid seintest ja laest. Põrand järgib ka sama kujundusaspekti. Ehkki paneelide juhuslik välimus on funktsionaalne, saavad neist sildid, pingid, letid, raamaturiiulid ja isegi uksekäepidemed ning mis kõige tähtsam - silmaklapid, mis tagavad patsientidele minimaalse privaatsuse.

Udoni Restoran Ja Pood

Inami Koro

Udoni Restoran Ja Pood Kuidas saab arhitektuur esindada kulinaarset kontseptsiooni? Puidu serv on katse sellele küsimusele vastata. Inami Koro leiutab traditsioonilise Jaapani Udoni tassi, hoides samal ajal ühiseid valmistamisviise. Uus hoone peegeldab nende lähenemist, vaadates läbi traditsioonilised Jaapani puitkonstruktsioonid. Kõik hoone kuju väljendavad kontuurjooned olid lihtsustatud. See hõlmab õhukestesse puidust tugipostidesse peidetud klaasraami, katuse ja lae kallet pööratud ning vertikaalsete seinte servi väljendavad kõik ühe joonega.

Apteek

The Cutting Edge

Apteek Lõige Edge on Jaapanis Himeji linnas asuva naabruses asuva Daiichi üldhaiglaga seotud apteek. Seda tüüpi apteekides pole kliendil otsest juurdepääsu toodetele, nagu jaemüügi tüüpi; pigem valmistab ta ravimeid tagaaias pärast arsti ettekirjutuse esitamist. Selle uue hoone eesmärk oli edendada haigla mainet, tutvustades kõrgtehnoloogia teravat pilti vastavalt arenenud meditsiinitehnoloogiale. Selle tulemuseks on valge minimalistlik, kuid täielikult funktsionaalne ruum.